Millised On Ferratumi Halvad Küljed?

Tihtipeale soodsaid laene ei saa kergelt. Näiteks Raha24 pakub ka soodsat laenu, aga nende laenu on tunduvalt raskem saada peate kõrgema palgaga olema ning väljaminekuid peab vähem olema. Teiseks, kui soovite kiiresti laenu saada, siis Monefit kiirlaen on kiire laen sõna otses tähenduses – saate 15 minutiga laenu kätte.

Ferratum näeb palju vaeva, et uusi kliente meelitada ja seega tehakse palju eripakkumisi ja soodustusi. Intress ei hakka enne jooksma, kui olete väljamakse teinud s. Lisaks, Ferratumi laenu teeb see eriliseks, et nende minimaalne laenuperiood on 1 päev teistel laenuandjatel minimaalselt 1 kuu. Ferratumi halb külg?Millised on Ferratumi head küljed?

Mõne laenuandja puhul on isegi odavam võtta laen internetist kui esindusest.

Millised on Ferratumi halvad küljed? Seega, esmalaen on neil väga soodne. Seega, te ei pea laenu võtmiseks minema pangakontorisse või laenuandja esindusse. Mõne laenuandja puhul on isegi odavam võtta laen internetist kui esindusest. Siiski, kui laenamise periood on piisavalt lühike ja laenatav summa väike, ei ole laenusummale lisanduv intress midagi hullumeelset.

Lisaks võib kiirest rahasüstist saadav kasuselle täiendava intressikuluüles kaaluda. On iseenesest mõistetav, et hilinenud maksetega kaasnevad tavaliselt viivised, mis pole väikesed ning mis võivad lõppkokkuvõttes tagasimakstavat summat suuresti tõsta. Küll aga ei pruugi esmakordne laenaja alati teada, et kiirlaenudega kaasnevad tihti veel ka täiendavad lisatasud. Näiteks võib teie laenuandja pakkuda maksepuhkuse võimalust, kuid selle vormistamisega kaasneb lisatasu.

See protsess on tehtud nii mugavaks kui võimalik.

Samuti on levinud tasud, mis kaasnevad maksetähtaja esasilükkamisega või maksepäeva muutmisega. Mõned laenuandjad pakuvad ka võimalust saada kätte laen sularahas või teostada tagasimakseid sularahas, millega võivad aga kaasneda sularahas maksete teostamise tasud. See protsess on tehtud nii mugavaks kui võimalik. Paljud kiirlaenu väljastavad ettevõtted võimaldavad seda teha ilma kodust lahkumata näiteks mobiili-ID või ID-kaardi abil. See on kaasa toonud erakorralise täiendava koormuse mitmetele ameti funktsioonidele.

Tarbijate huvide olulise riive ennetamiseks ning tõhusamaks tarbijaõiguste kaitsmiseks peab Tarbijakaitseamet tähtsaks ning otstarbekaks järgneval perioodil seniste järelevalve teostamise mudelite kaasajastamist. Samuti on sihiks koostöö arendamine erinevate järelevalveasutustega ning tarbijate teadlikkuse kasvatamine võimalike riskide osas tehingupartnerite valikul. Tarbijate vaidlused kolmandatest riikidest pärit ettevõtjatega Üsna tihti küsivad tarbijad nõu kolmandatest riikidest tellitud kauba osas.

Tarbijakaitseamet on selgitanud, et EL siseselt saavad järelevalveasutused koostööd teha ning tarbijal on võimalus abi saada Euroopa tarbijakaitsevõrgustiku European Consumer Centres Network ECCvõrgustik kaudu, ent kolmandates riikides asuva kaupleja suhtes ei saa Tarbijakaitseamet aidata. Lisaks tarbijaõiguste kaitsmisele on amet pööranud tarbijate tähelepanu asjaolule, et EL väliselt kauplejalt tellides ei pruugi kauba tootmisel kohaldatud Euroopa Liidus kehtestatud regulatsioone konkreetsele tooterühmale ehk toodete kvaliteet ja ohutus ei pruugi olla tõendatud.

Samuti on Tarbijakaitseamet osutanud, et arvestada tasub kindlasti ka sellega, et kolmandatest riikidest tellitavad kaubad vastaksid Euroopa Liidus kehtivatele kaupade märgistamise nõuetele, vastasel juhul võib juhtuda, et kaup kuulub tollis kinnipidamisele ja hiljem hävitamisele. Tihti on tarbijatel mureks see, et kaup on olnud kehva kvaliteediga, võltsitud või saabunud üldse vale kaup.

Seejuures võib olla probleemiks ka see, et näiliselt on olnud tegu EL liikmesriigi e-kauplusega, aga tegelikult saabus pakk hoopis otse Hiinast. Näiteks ühel Eesti tarbijal juhtus aga selline lugu, et ta ostis Suurbritannia veebipoest Ralph Laureni kaubamärgi ketsid, ent saabusid hoopis Adidase jalatsid. Tarbija pöördus kaupleja poole sooviga lepingust taganeda ja makstud raha tagasi saada.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *